Blog

Wynajem samochodu na weekend – jak wyrwać się z miasta bez własnego auta?

wypożyczalnia samochodu na wakacje Wałbrzych

Weekend to czas wypoczynku, w trakcie którego można zarówno naładować wewnętrzne akumulatory w zaciszu swojego domu, jak i ruszyć na eksploracje nowych terenów uzupełniając w ten sposób zapasy dobrego samopoczucia. W tym drugim przypadku warto wybrać jednak taki sposób transportu do miejsca docelowego, który pozwoli do minimum ograniczyć dyskomfort związany z koniecznością odbywania podróży oraz jednocześnie zredukować czas jej trwania. Sposobem tym z wielu różnych względów jest własny samochód. Co jeśli z pewnych przyczyny go nie mamy lub mamy wątpliwości, czy byłby w stanie przetrwać długą trasę? Wówczas rozwiązaniem jest właśnie wynajem auta na weekend.

Jak działa wynajem aut na weekend i dlaczego warto rozważyć tę opcję?

Procedura wypożyczenia samochodu jest bardzo prosta bez względu na to, na jaki długi okres danemu klientowi potrzebny będzie pojazd. W telegraficznym skrócie sprowadza się ona do określenia interesującego nas terminu wyjazdu, wybrania pożądanej przez nas marki oraz modelu auta, a także dobrania niezbędnego w podróży wyposażenia komplementarnego. Następnie tuż po sfinalizowaniu transakcji z wypożyczalnią można natychmiast ruszać w drogę.

Jeśli chodzi natomiast o korzyści płynące z wypożyczenia samochodu na weekend, do najważniejszych z nich zaliczyć należy przede wszystkim to, że znacząco uprzyjemniają one przemierzanie dystansów pomiędzy kolejnymi, zaplanowanymi atrakcjami oraz skracają potrzebny na ich pokonanie czas. Są to bardzo istotne czynniki szczególnie w kontekście krótkich wyjazdów, na przykład dwudniowych, które przy niesprzyjających okolicznościach i braku własnego środka transportu mogą zostać w dużej większości wykorzystane na samo tylko przemieszczanie się do miejsc docelowych.

Jednocześnie wynajęte na weekend auto w przypadku współpracy z rzetelną wypożyczalnią jest również bardzo zadbane pod względem technicznym, co znacząco redukuje ryzyko awarii i przykrych niespodzianek na drodze, które mogłyby skutecznie popsuć nam cały wyjazd.

Na koniec warto także spojrzeć na całe zagadnienie z perspektywy osób już posiadających własny samochód. Również dla nich jest to często bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ:

  • nie muszą martwić się stanem pojazdu przed podróżą,
  • podczas wyjazdu mogą przemieszczać się luksusowym autem, wyposażonym w szereg udogodnień, które niekoniecznie obecne są też w ich własnym samochodzie,
  • w pojazd mogą wyposażyć się dopiero na miejscu, po dotarciu tam innym, niejednokrotnie szybszym środkiem transportu, takim jak np. pociąg lub samolot.

Wypożyczenie samochodu na weekend – zalety

Atuty związane z wynajęciem auta na weekend można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym z nich są te ogólne, wynikające stricte ze specyfiki samej usługi, drugi natomiast stanowią czynniki charakterystyczne dla konkretnej wypożyczalni.

W przypadku firmy GOLDEN-CARS spośród kluczowych zalet współpracy wyszczególnić należy przede wszystkim to, że naszym klientom zapewniamy pojazdy w pełni sprawne technicznie, regularnie przechodzące niezbędne serwisy i badania, a także ubezpieczone. To z kolei przekłada się na brak stresu oraz poczucie bezpieczeństwa ze strony podróżujących, a zatem również na spokojny wyjazd, który można w pełni poświecić na atrakcje.

Oprócz tego zarówno wypożyczane na weekend samochody, jak i te wynajmowane przez nas długoterminowo odznaczają się nowoczesnością, luksusem oraz w pełni kompleksowym wyposażeniem, które oprócz elementów standardowych może uwzględniać również m.in. nawigację GPS, foteliki dziecięce czy też dodatkową przestrzeń bagażową, w tym np. wygodne bagażniki rowerowe dla amatorów wycieczek kolarskich.

Do plusów naszej wypożyczalni zaliczyć należy również szeroki zakres obsługiwanych miejscowości. GOLDEN-CARS należy obecnie do jednej z największych firm z branży w obrębie całego rynku dolnośląskiego, oferując wynajem auta na weekend lub dowolny inny okres w miastach takich jak Wałbrzych, Dzierżoniów, Świdnica oraz wiele innych mniejszych miejscowości z obszaru wspomnianego województwa.

Gdzie pojechać na weekend samochodem w okolicach Wałbrzycha?

co zwiedzić w wałbrzychu

Wałbrzych plasuje się na drugim miejscu pod względem wielkości wśród miejscowości zlokalizowanych w obrębie Dolnego Śląska. Jednocześnie jest on również w ścisłej czołówce miejsc najbardziej tajemniczych z tego obszaru, ponieważ wielu wierzy, że to właśnie tutaj ukryto owiany legendą „złoty pociąg”. W praktyce jednak jest on częstym celem wizyt nie tylko współczesnych poszukiwaczy skarbów, ale również nastawionych na nieco bardziej konwencjonalne wakacje turystów. Jeśli chodzi bowiem o wycieczki Wałbrzych i okolice mają naprawdę wiele do zaoferowania. Najciekawsze z tych atrakcji opisaliśmy pokrótce poniżej. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Przyrodnicze wycieczki – Wałbrzych i okolice

Jeśli chodzi o okoliczności przyrody, Wałbrzych sam w sobie stanowi niezwykle atrakcyjne miejsce na mapie Polski. Miejscowość ta położona jest w malowniczej niecce okolonej Górami Wałbrzyskimi gęsto porastanymi przez wysokie drzewa. Klimat tych rejonów dość dobrze oddaje niemiecka nazwa miasta, oznaczająca po przetłumaczeniu „leśny gród”. Ogólne uroki obszaru doceni jednak każdy, kto chociaż przejazdem się w nim znajdzie. Poniżej zatem wymieniamy konkretne z najciekawszych atrakcji możliwe do doświadczenia na łonie natury w ramach wycieczki po Wałbrzychu i okolicach.

Pierwszą i obowiązkową dla większości przyjezdnych jest Borowa, czyli najwyższe wzniesienie miasta, a jednocześnie również najwyższy oficjalnie szczyt w obrębie całych Gór Wałbrzyskich. Znajduje się ona na wysokości 853 m n.p.m i wyposażona jest dodatkowo w wieżę widokową, z której podziwiać można oprócz wspomnianego miasta, większość wzniesień występujących w Górach Wałbrzyskich, w tym np. Karkonosze lub Góry Sowie.

Kolejnym z bardzo cenionych przez turystów miejsc jest Chełmiec – formalnie drugi z najwyższych szczytów Gór Wałbrzyskich (851 m n.p.m), o nieco mniej męczącej trasie, która do niego prowadzi, jednak zapewniający równie satysfakcjonujące doznania i podobnie jak we wcześniej wspomnianym przypadku zwieńczony wieżą widokową. Oprócz tego zwiedzając Wałbrzych i okolice warto także rozważyć wizytę w jednym z siedmiu obecnych na jego terenie parków miejskich oraz w dwóch znajdujących się w pobliżu parków krajobrazowych – Książańskim lub parku Sudety Wałbrzyskie.

Co warto zobaczyć w okolicach Wałbrzycha – architektura i muzea

Wałbrzych to nie tylko piękne okoliczności przyrody, ale również wspaniała architektura. W tym kontekście do najciekawszych spośród jego atrakcji zaliczyć należy przede wszystkim:

  • stare miasto i plac magistracki obfitujące w piękne elementy zabudowy pochodzącej z przełomu XIX i XX wieku, w tym m.in. kamienice, dwa przypominające pałace gmachy sądu rejonowego, budynek poczty powstały w 1895 roku, a także neogotycki ratusz wzniesiony w latach 1855-1856,
  • rynek wałbrzyski z szumiącą fontanną i ławeczkami otoczony przez skrupulatnie odnowione barokowe kamienice, pochodzące w niektórych przypadkach nawet z XVIII wieku,
  • Zamek Książ, czyli od lat jeden z najpopularniejszych celów zarówno wycieczek po Wałbrzychu i okolicach, jak i wyjazdów do pozostałych miejscowości zlokalizowanych w obrębie Dolnego Śląska,
  • zabytki sakralne z długą historią, na temat których pierwsze wzmianki sięgają już 1305 roku, w tym kościół Matki Boskiej Bolesnej, Kościół Zbawiciela oraz kolegiata pw. Świętych Aniołów Stróżów,
  • Pałac Czettritzów, określany także jako „Zamek Wałbrzych”, wzniesiony w latach 1606-1628 przez członków rodu von Czettritz, do których miasto należało przez przeszło 250 lat, a także, w którym w latach 1941-1943 mieszkała księżna Daisy von Pless.

Oprócz tego zwiedzając Wałbrzych i okolice, warto zahaczyć też o zbudowany pomiędzy 1801 a 1803 rokiem klasycystyczny Pałac Albertich, wewnątrz którego zlokalizowane jest Muzeum Porcelany. Na miejscu podziwiać można ponad 10 000 dzieł, w tym należący do jednych z największych zbiór historycznej śląskiej porcelany. Ponadto zachęcamy również do wizyty w „Starej Kopalni” będącej muzeum z kilkunastoma tysiącami eksponatów oraz jednocześnie zrewitalizowaną kopalnią węgla kamiennego dawniej noszącej nazwę „Julia”.

Wałbrzych i okolice co zwiedzić oraz w jaki sposób?

Ponieważ wskazaliśmy już konkretne atrakcje, które w ramach wycieczki Wałbrzych i okolice może zaoferować turystom, wspomnijmy o tym, w jaki sposób odwiedzić ich możliwe jak najwięcej, w możliwe jak najkrótszym czasie. Wiele z wymienionych wcześniej, wartych zwiedzenia miejsc znajduje się w sporej odległości od siebie. W związku z tym, aby móc w pełni wykorzystać potencjał turystyczny, jaki oferują te strony kraju, należy odpowiednio zaplanować cały wypoczynek i zapewnić sobie efektywny transport pomiędzy poszczególnymi atrakcjami. Jednym z najlepszych rozwiązań w tym zakresie, który umożliwia najszybsze i najbardziej elastyczne względem potrzeb podróżujących, pokonywanie niezbędnych dystansów jest oczywiście samochód.

Zastanawiając się zatem nad tym, co zwiedzić w okolicach Wałbrzycha, należy pamiętać, że będąc wyposażonymi we własne lub wypożyczone auto, znacząco zwiększymy swojej możliwości w kontekście łatwo dostępnych dla nas lokacji. Jeśli potrzebujesz samochodu, sprawdź naszą ofertę w wypożyczalnii samochodów Wałbrzych.

Czy warto wynajmować auto na wakacje?

Planujesz wyjazd wakacyjny i zastanawiasz się, czym pojechać na urlop? Z pewnością jedną z najwygodniejszych opcji jest wyprawa samochodem. Nie masz własnego auta? Nic nie szkodzi – możesz zdecydować się na wynajem samochodu na wakacje. Sprawdź zalety tego rozwiązania.

Wynajem samochodu na wakacje – komfort i swoboda dla całej rodziny

Podróż nowoczesnym, bogato wyposażonym pojazdem to gwarancja swobody i komfortu dla Ciebie i Twojej rodziny. Wyprawa samochodem zapewnia wygodę niezależnie od długości trasy. To szczególnie polecane rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, którym trudno jest wysiedzieć w jednej pozycji przez dłuższy czas. Jadąc autem możesz robić postoje kiedy tylko tego chcesz i potrzebujesz, co jest z oczywistych przyczyn niemożliwe podczas lotu samolotem, jazdy pociągiem, a często też autokarem. Podróżując samochodem, w pełni dostosowujecie długość oraz rodzaj trasy do własnych potrzeb.

wypożyczalnia samochodu na wakacje Wałbrzych
Zdjęcie autorstwa Elina Sazonova

Ponadto samo przebywanie w nowoczesnym pojeździe z klimatyzacją, ergonomicznymi, szerokimi fotelami oraz sprzętem grającym, zapewnia prawdziwą przyjemność z jazdy, zwłaszcza podczas wyjątkowo upalnej pogody za oknem. Odpowiednio duży bagażnik pozwala z kolei bez trudu zmieścić wszystkie niezbędne bagaże. Zapakowanie kilku toreb, walizek oraz innych sprzętów i akcesoriów do autokaru, pociągu czy samolotu wiąże się często z koniecznością dodatkowej zapłaty za nadbagaż, a nierzadko jest wręcz niemożliwe, np. wtedy, gdy na każdego pasażera przysługuje konkretny limit bagażowy. W samochodzie nie ma tego problemu. W dużym pojeździe, np. typu SUV albo hatchback, bez trudu zmieścisz wiele niezbędnych przedmiotów, a ponadto możesz je też przymocować na bagażniku dachowym – sprawdź, jakie samochody mamy w swojej ofercie.

Bezpieczeństwo podróży

Regularnie serwisowany, w pełni sprawny technicznie samochód z niskim przebiegiem i dobrym rocznikiem pozwala na bezpieczną podróż. Decydując się więc na wynajem auta w sprawdzonej firmie, takiej jak wypożyczalnia samochodów na wakacje GOLDEN CARS, zyskujesz pewność, że otrzymasz do swojej dyspozycji pojazd maksymalnie kilkuletni, sprawdzany na bieżąco, posiadający wszystkie niezbędne polisy. Kwestia bezpieczeństwa Twojego i Twoich bliskich to priorytet – wybierz więc mądrze.

Pojazd dopasowany do potrzeb

Wyjeżdżając na wakacje, możesz dopasować auto do swoich potrzeb. Dzięki dużej flocie aut, którą posiada sprawdzona wypożyczalnia, masz możliwość wyboru pojazdu najlepiej odpowiadającego Twoim wymaganiom. Na przykład, jeśli wybierasz się w góry, wybierz duże auto ze sporym bagażnikiem dachowym i napędem 4×4.

Polecana wypożyczalnia – dolnośląskie

W całej Polsce działa niemało profesjonalnych wypożyczalni pojazdów. Nie musisz więc obawiać się, że w Twojej okolicy nie znajdziesz tego rodzaju firm. Przykładowo, jeśli miejscem Twojego zamieszkania jest województwo dolnośląskie, np. takie miasta jak Wałbrzych, Świdnica czy ościenne miejscowości, skorzystaj z usług GOLDEN CARS. Ta doświadczona, ceniona przez klientów wypożyczalnia samochodów na wakacje dysponuje rozbudowaną flotą pojazdów z każdego segmentu, począwszy od niedużych aut miejskich, poprzez średniej klasy hatchbacki czy sedany, aż po wygodne limuzyny oraz 9-osobowe samochody.